Jak nauczyć się szybko pisać na klawiaturze bezwzrokowo? - TyDziennik | Patryk Korycki

Jak nauczyć się szybko pisać na klawiaturze bezwzrokowo?

Jak najszybciej na świecie można nauczyć się szybko pisac na klawiaturze ?

Pamiętam czasy, gdy jeszcze pisałem na klawiaturze dwoma palcami. Było to naprawdę wycieńczające, szczególnie w momentach gdy chciałem z siebie wyrzucić mnóstwo myśli. Palce nie nadążały za pracą mózgu. Uznałem, że czas wyjść ze skorupy żółwia i stanąć w szranki z własnymi ograniczeniami.

Spróbowałem kilku programów do nauki szybkiego pisania. Większość to strasznie toporne aplikacje, które zupełnie nie sprawdzają się przy dłuższym czasie korzystania z nich. Co gorsze większość też jest płatnych. Dla mnie to było za dużo. To były jeszcze czasy studenckie.

Po tygodniach szukania skutecznego rozwiązania i w końcu natknąłem się na to najprostsze, najlepsze i darmowe narzędzie:

10fastfingers.com

10 Fast Fingers – najlepsza aplikacja do nauki szybkiego pisania

Zalety są widoczne na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim to aplikacja dostępna online. Nic nie trzeba instalować. Pod drugie mamy język polski. Po trzecie możemy rywalizować budując swoją motywację. Weźmy jeszcze pod uwagę dostępne statystyki i na pewno już nic więcej do szczęścia nie będzie nam potrzebne.

Szczególnie polecam przejście Top 1000. Jest to zbiór tysiąca najpopularniejszych słów w danym języku. Sama ich nauka niesamowicie przyspiesza pisanie na klawiaturze.

Jak szybko można nauczyć się szybko pisać?

Mi przejście z 25 do 70 słów na minutę zajęło jakieś 2-3 miesiące regularnego ćwiczenia. Dziennie poświęcałem na to może 20 minut 5 razy w tygodniu. Moim rekordem było 90 słów na minutę i na tym zaprzestałem swoje szkolenie. To mi w zupełności wystarczyło.

Wyzwanie 99 tygodni

Wpis powstał w ramach pierwszego wyzwania: Regularne i nałogowe pisanie przez tydzień. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do zapoznania się z serią 99 tygodni.

Dziwnie wyglądają osoby przepisujące bezwzrokowo

Na koniec zabawny sposób na wprowadzenie ludzi w osłupienie. Zdarza mi się pracować w strefach co-working lub w bibliotekach. Zazwyczaj tam piszę na laptopie, bo sprawia mi to największą łatwość. Gdy przepisuję jakiś długi cytat z książki leżącej obok komputera po prostu patrzę cały czas na tekst i jednocześnie piszę ignorując ekran. Wyobraźcie sobie jak to wygląda komicznie. Wielokrotnie patrzono na to ze zdziwieniem jakbym miał zeza rozbieżnego.

=

Wybrane dla Ciebie

Historie, które Cię zainteresują

Notes kieszonkowy to wspaniały wybór dla osób produktywnych

Notes kieszonkowy jest lepszy niż smartphone

Kiedyś myślałem, że smartphone to zbawienie dla mojej pamięci. Nic bardziej mylnego.…
9 powodów dlaczego warto medytować #3 facet sobie stoi na skale surrealizm

9 powodów, dlaczego warto medytować

Uznałem, że warto stworzyć listę wszystkich powodów, dlaczego warto zacząć medytować. W…
Przy kominku celegrowanie chwili

Celebruj wszystkie dobre rzeczy co noc – seria 99 tygodni

Ania i Anka przez długi czas miały ten sam zwyczaj. Gdy coś…

Podejmij dyskusję

Inicjatywa jest po Twojej stronie!