Moja krótka historia

Cześć,

Nazywam się Patryk Korycki. Lada moment będę magistrem sztuki, a zawodowo zajmuję się projektowanie identyfikacji wizualnych firm, czyli tworzę logo, wizytówki, strony internetowe itp. Twórczość to moja codzienność. Mój Bzik.

Mieszkam w małej miejscowości pod Lublinem. Z prawej las, z lewej las, na wprost las, a za plecami droga i pola. Miejsce cudowne i spokojne, którego już nigdy nie opuszczę. Nie sprzedam tego spokoju za leniwą wygodę miasta.

TyDziennik to mój sposób na bycie twórczym. Oto jego IDEA::

  1. Celem TyDziennika jest rozwój twórczego myślenia autora i czytelników
  2. TyDziennik ma wspierać wszelkie przejawy twórczości, propagować ją i rozpowszechniać
  3. Największym wrogiem twórczości, a tym samym TyDziennika, są nawyki
  4. Prócz tego wrogiem TyDziennika jest wszystko, co rujnuje kreatywność
  5. TyDziennik ma przekazywać ważne WARTOŚCI poprzez HISTORIĘ i być wyrazem OPINI autora
  6. TyDziennik ma regularnie zmieniać się na lepsze
  7. TyDziennik ma być również głosem czytelników
  8. Tydziennik nie lubi cyfry 8
  9. TyDziennik ma łączyć ludzi twórczych

W moim ciele siedzi i dusi się poetycka dusza...

Czuję czasem jakbym biegł przez prerię, a słońce żegna mnie na horyzoncie zdarzeń ostatnimi promieniami. Do nogi przytwierdzony mam łańcuch, który ociera do kości moją wychudłą piszczel. Wiem, że bez niego dałbym radę, byłbym wiele kilometrów dalej. Tam jest rzeka. Słyszę wycie psów gdzieś w oddali.

Patrzę na koniec łańcucha gdzie nie ma kuli. Patrzę tam i widzę siebie jak w odbiciu lustra. To ja, tylko słabszy. To on spowalnia ucieczkę. Rozgląda się na prawo i lewo, przepełniony jest strachem, wybucha śmiechem. Mam ochotę rozerwać zębami ten łańcuch, a jak się nie da odgryźć mu nogę. Tylko czy potrafię skrzywdzić siebie?

Biegnę dalej przez prerię z moimi ograniczeniami przytwierdzonymi zardzewiałym łańcuchem do nogi. Walczę z nimi, zachęcam - no jeszcze trochę, już niedaleko do naszego celu - bez skutku. Za nami, w oddali, słychać ujadanie. Czy to psy, a może ludzie? Niczym przeszłość nie dają nam spokoju i prowokują do ciągłej ucieczki. Czuję zapach. 

Ciąg dalszy nastąpi...

TyDziennik | Patryk Korycki