Historia dla Twórcy

TyDziennik wspiera twórczość. To główny cel jego istnienia, ma rozbudzać kreatywność w autorze i czytelnikach. Myślenie schamatami nie wchodzi w grę! Dobry twórca poznaje, doznaje i czuje.

Moja historia

zobacz inne historie...

Czego twórca może nauczyć się od malarza, który zmarł 150 lat temu?

- Ta nowa dzielnica może naprawdę odurzyć tak namiętnego mężczyznę jak ja. Kiedy przyjechałem, pierwszą rzeczą, jaka rzuciła się w oczy mej cnocie, była cudowna loretka, wielkiej klasy, cała w atłasach i czarnym aksamicie, która wysiadając z powozu beztrosko, niczym bogini obnażyła nogę aż do pępka - opowiadał Eugeniusz swojemu przyjacielowi w liście.
czytaj dalej

Co zyskasz pisząc dziennik? O rozwoju poprzez pisanie

Jeśli ze znajomymi przeżyłeś tę samą sytuację jest duże prawdopodobieństwo, że każdy pamięta ją nieco inaczej. Luki w pamięci są zastępowane przez dopowiedzenia, niekoniecznie zgodne z prawdą. Są to wspomnienia rzekome.
czytaj dalej

Twórczość jest radością mojego życia

Słyszałem historie, że byłem niezłym gagatkiem. Potrafiłem bez majtek wyskoczyć w zimę i biegać wokół domu krzycząc z radości wniebogłosy. A za mną babcia próbowała mnie złapać wywijając kijaszkiem. Życie wtedy smakowało inaczej. Miałem 4 lata.
czytaj dalej

Tajemnica sukcesu artysty

Eugeniusz interesował się rozwojem osobistym zanim to było modne, bo ponad 150 lat temu. Wiedzę czerpał od znajomych, z książek i doświadczenia. Ta mieszanka rodziła nowe rozwiązania, które starał się wprowadzać w życie z różnym skutkiem. Co jednak ważne, te wszystkie zabiegi prowadziły go do chwili, gdy jeszcze długo po jego śmierci oddawano hołd jego twórczości. Osiągnął sukces jako artysta.
czytaj dalej
TyDziennik | Patryk Korycki