Historia dla Produktywnego Gościa

Produktywność to wytworzenie jak największej wartości w jednostce czasu. Pozostaje tylko pytanie jak można ten proces ulepszyć, bez uszczerbku dla naszego samopoczucia, zdrowia i emocji? Są na to sposoby.

Moja historia

zobacz inne historie...

Jak być systematycznym?

Realizować swoje postanowienia. Robić to mimo przeciwności losu, mimo tego co inni ludzie mówią. To proces piękny, ale mozolny. To droga, którą już przeszło wielu Wielkich Ludzi. Ogromnym wyczynem jest obrać tę ścieżkę jako własną.Ta droga to systematyczność.
czytaj dalej

9 wad listy zadań do zrobienia, które możesz wyeliminować

wedle badań LinkedIn 63% profesjonalistów tworzy listy to-do. Niestety tylko 11% deklaruje zakończenie zadań, które planuje na dany dzień. Listy to-do to bardzo stare i nadal popularne narzędzie. Są banalne w użyciu. Co jednak zadziwiające aż 41% zadań z listy to-do nie zostaje nigdy wykonana – taką informację podaje serwis IDoneThis na podstawie użytkowników ich aplikacji. Te dane mogą świadczyć o małej efektywności tego narzędzia, ale tak nie jest. Błędy można naprawić!
czytaj dalej

Jak wyeliminować 9 wad Twojej listy zadań do zrobienia?

Lista to-do to potwór produktywności osobistej, który straszy i prowokuje bezsenność. W końcu średnio motywuje do działania, frustruje i daje wrażenie braku kontroli. Łatwo można również wpaść w dół motywacyjny, gdy z każdym dniem robi się dłuższa. Nie znaczy to jednak, że należy z niej rezygnować. Tym razem odkryję przed wami skuteczne sposoby na eliminację 9 wad listy zadań do zrobienia, które sam stosuję.
czytaj dalej

Zamiennik kawy, czyli co innego może dać Ci moc do działania?

Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość... a najlepiej, gdy będzie taka codziennie rano. Przecież kawa wspaniale pobudza Cię do działania, a sam zapach dodaje sił. Pewnie nie wyobrażasz sobie dnia bez porannej kawy. Takie codzienne zmęczenie przecież trzeba zapić kawą! Zaraz, zaraz, czujesz rano zmęczenie?
czytaj dalej
TyDziennik | Patryk Korycki