Historia dla Duszy

Ach, medytacja zawsze mnie pociągała. Nigdy wprawdzie nie próbowałem, ale chcę zacząć. Też jesteś w tej fazie? W Tygodniu Medytacji postaram się wkroczyć w ten świat z rozmachem i poznać jego wszystkie tajemnice. Podobno medytacja to sposób na cierpienie...

Moja historia

zobacz inne historie...

Jak medytacja wpływa na mózg?

Medytacja sprzyja samokontroli. Ten frazes z każdym kolejnym badaniem staje się faktem naukowym ?. Okazuje się, że w kilka dni medytując 25 minut można pozytywnie wpłynąć na poziom samokontroli i koncentrację?.
czytaj dalej

9 książek o medytacji

Zebrałem we wpisie książki o medytacji. Kolejność losowa. Sugerowałem się dostępnością oraz wysokością ocen na lubimyczytac.pl. Bardzo ciężko jest znaleźć rzetelne informacje w internecie o medytacji. Mój skrajnie logiczny umysł nie jest w stanie przyjąć tych praw dlatego stawiam na wiedzę zawartą w książkach.
czytaj dalej

9 powodów, dlaczego warto medytować

Uznałem, że warto stworzyć listę wszystkich powodów, dlaczego warto zacząć medytować. W poprzednim wpisie wspomniałem tylko o nich dołączając źródła. Jako, że jestem skrajnie logiczny nie spodziewaj się ezoterycznych uzasadnień. W tekście są tylko fakty.
czytaj dalej

Bakcyl medytacji, czyli komercjalizacja

W czasach, gdy maile pisano długopisem wielcy nauczyciele przywieźli do naszego kraju dar: naukę medytacji. Za nimi dreptali kupcy z tobołami. Nieśli dla ludu sprzęt, bez którego podobno nie da się medytować. Bo przecież jak można to robić bez odpowiednio luźnych spodni, zapalonego kadzidła w kadzielniczce i nie siedząc na poduszce do medytacji. W zwykłych spodniach jesteś zwykły, bez kadzidła zapach skarpetek może rozproszyć, a Twoje poduszki nie zostały ochrzczone na lini produkcyjnej "poduszkami do medytacji".
czytaj dalej

Wywiad z nauczycielem medytacji Maciejem Wielobobem

"Tradycyjnie mówi się o tym, że najczęstszą motywacją do wejścia na medytacyjną ścieżkę jest cierpienie. Oczywiście te formy cierpienia są bardziej lub mniej subtelne. Niektórzy faktycznie poszukują w medytacji ukojenia swojego fizycznego lub psychicznego bólu, od którego nie mogli uwolnić się innymi metodami. Niektórzy po prostu chcieliby zwolnić, zrelaksować się, być bardziej skupieni…"
czytaj dalej
TyDziennik | Patryk Korycki